Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Nutcracker Minnie & Mickey Musical Waterball "A Magical Moment" 6000944"
Mickey and Minnie pose gracefully as the Nutcracker and Clara in this musical Christmas waterball. Activate the "Nutcracker Suite" melody and give the snow-like glitter a shake to complete their magical moment. Ingredients: distilled water, propylene glycol. Do not place near windows or in direct sunlight. Magnified light may result in risk of fire. Do not store this item in temperatures less than 22* F (-5.5* C ).
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Article group: | Figurine |
|---|---|
| Artist: | Jim Shore |
| Brand: | Disney Traditions |
| Charakter: | Mickey Mouse, Minnie Mouse |
| Height: | 14,0 cm |
| Length: | 12,0 cm |
| Manufacturer: | Enesco |
| Material: | Stone Resin |
| Specials: | Musical function |
| Width: | 12,0 cm |
| Year of release: | 2018 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.