Product information "Disney Showcase Collection - Clear Cheshire Cat Mini Figurine 6008700"
Celebrate the 70th Anniversary of Disney's animated classic Alice in Wonderland with Cheshire Cat, the fancy free feline who pops in and out at a moments notice to put a smile on your face. Collect all three styles.
Each piece is hand painted and slight colour variations are to be expected which makes each piece unique. The item is packed in a branded craft box.
| Article group: | Figurine |
|---|---|
| Brand: | Disney Showcase Collection |
| Charakter: | Cheshire Cat |
| Disney movie: | Alice in Wonderland |
| Height: | 7,0 cm |
| Length: | 7,0 cm |
| Manufacturer: | Enesco |
| Material: | Acrylic |
| Width: | 5,5 cm |
| Year of release: | 2020 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.