Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Carved by Heart Tangled "Live Your Dream" 4059736"
After a daring, narrow escape, Tangled's Rapunzel and Flynn Rider are determined to live their dreams - they'll soon discover their new dreamsare each other. The hewn log base of this hand-painted stone resin figurine adds to its enchanting effect. Made from resin.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Article group: | Figurine |
|---|---|
| Artist: | Jim Shore |
| Brand: | Disney Traditions |
| Charakter: | Flynn Rider, Maximus, Pascal, Rapunzel |
| Disney movie: | Tangled |
| Height: | 21,0 cm |
| Length: | 15,5 cm |
| Manufacturer: | Enesco |
| Material: | Stone Resin |
| Width: | 14,5 cm |
| Year of release: | 2017 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.