Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Ice Bright Mickey Mouse "Mickey Illuminated" 4059924"
Nothing captures the enigmatic magic of Christmas quite like an ice sculpture. Jim Shore taps into that wondrous feeling with this illuminated Mickey Mouse figurine, intricately handcrafted to look as though it were carved from ice. Two CR2032 batteries are included.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Article group: | Figurine |
|---|---|
| Artist: | Jim Shore |
| Brand: | Disney Traditions |
| Charakter: | Mickey Mouse |
| Height: | 12,5 cm |
| Length: | 6,0 cm |
| Manufacturer: | Enesco |
| Material: | Stone Resin |
| Specials: | Lights up |
| Width: | 6,0 cm |
| Year of release: | 2018 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.