Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Stitch and Angel with Mistletoe "Mistletoe Kisses" 6008980"
Stitch the holiday hooligan meets his match under the mistletoe this season. The pair of mischievous aliens share a smooch in this sweet Jim Shore figurine. Colorfully lined in ornaments, the pair make a lovely addition to any home - even on Earth!
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Article group: | Figurine |
|---|---|
| Artist: | Jim Shore |
| Brand: | Disney Traditions |
| Charakter: | Angel, Stitch |
| Disney movie: | Lilo & Stitch |
| Height: | 15,5 cm |
| Length: | 16,5 cm |
| Manufacturer: | Enesco |
| Material: | Stone Resin |
| Width: | 11,5 cm |
| Year of release: | 2021 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.