Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Tinker Bell Standing on Flower "Flower Fairy" 4037505."
Tinker Bell poses on a summer flower. Designed by award wining artist and sculptor, Jim Shore exclusively for the Disney Traditions brand. The figurine is made from resin.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Article group: | Figurine |
|---|---|
| Artist: | Jim Shore |
| Brand: | Disney Traditions |
| Height: | 18,5 cm |
| Length: | 12,5 cm |
| Manufacturer: | Enesco |
| Material: | Stone Resin |
| Width: | 9,0 cm |
| Year of release: | 2013 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.