Product information "Enchanting Disney Collection - Everyone Is Special (The Incredibles Figurine) A29295"
The Parr family are shown here united and ready to fight as one superhero family including baby Jack-Jack. This Incredibles figurine has been designed especially for us by the artists at Disney/Pixar. The figurine is made from resin.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Article group: | Figurine |
|---|---|
| Brand: | Enchanting Disney Collection |
| Charakter: | Bob Parr, Helen Parr, Jack-Jack Parr, Robert „Flash“ Parr, Violetta Parr |
| Disney movie: | The Incredibles |
| Height: | 17,0 cm |
| Length: | 24,0 cm |
| Manufacturer: | Enesco |
| Material: | Stone Resin |
| Width: | 12,0 cm |
| Year of release: | 2018 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.